Holandia: Zwrot podatku | Krok po kroku | Zasiłek rodzinny | Rozłąkowe | Dodatek do ubezp | EXTRA
Niemcy: Zwrot podatku

HolandiaZwrot podatkuTelefon

Ulga pracownicza - Algemene heffingskorting - zwana potocznie "rozłąkowym"

Dzięki uldze podatkowej można otrzymać jednorazowo nawet 2033 euro!

O "rozłąkowe" można  ubiegać się do 5 lat wstecz!, co może dać dodatkową kwotę ponad 10 000euro!

Algemene heffingskorting" zostało przyjęte  w Polskim słownictwie jako "pieniądze rozłąkowe", a to  po prostu skorzystanie z ulgi podatkowej , która umożliwia otrzymanie dodatkowych pieniędzy poprzez wspólne rozliczenie się partnerów podatkowych, czyli wspólne złożenie rocznego zeznania przed urzędem skarbowym. Nie ma nic natomiast wspólnego z typową "rozłąką". Takie określenie  przyjęło się wśród pracowników, więc będziemy się nim posługiwać poniżej. System ten daje możliwość wspólnego rozliczenia się osoby pracującej w Holandii z drugą osobą, która osiąga  niskie dochody w Polsce lub za granicą  lub w ogóle ich nie ma i dzięki temu może otrzymać dodatkowe pieniądze.

Pieniądze "rozłąkowe" mogą być wypłacone, gdyż część podatku i składki ubezpieczenia społecznego, które zostały pobrane pracownikowi od jego zarobków, podlega zwrotowi, a reszta pozostanie na koncie holenderskiego urzędu skarbowego. Istotne jest ile pracownik zarobił w Holandii i jaki jest całkowity roczny dochód partnera fiskalnego.

Przed złożeniem dokumentów obliczamy wysokość przysługujących Wam pieniędzy rozłąkowych!

Partnerem fiskalnym może być:
- Mąż, żona lub
- Partner, zktórym został zawarty w gminie związek partnerski
- Partner, z którym posiada się wspólne dziecko
- Partner, zktórym jest się współwłaścicielem mieszkania/domu, w którym żyjecie Partnerzy mieszkajacy razem, muszą być zameldowami w urzędzie gminy pod tym samym adresem.

W 2016 roku ulga "Rozłakowe" jest możliwy, gdy 90% uzyskanego dochodu podatnik i partner w ciągu roku podatkowego osiągnięto na terenie w Holandii. Nie oznacza to, że trzeba będzie zapłacić podwójny podatek, po prostu w Holandii istnieje konieczność ujawniania w zeznaniu rocznym wszystkich swoich dochodów. Jeśli podatnik pozostaje w związku małżeńskim, musi ujawnić dochody swojego współmałżonka.

Max.kwota rozłąkowego w 2015r. dla partnera fiskalnego:
do € 19.822: max. € 2.203
od € 19.822 do € 56.935: € 2.203 - 2,32% x (dochód w Holandii - € 19.822)

Dodatkowym warunkiem jest wykazanie przed holenderskim urzędem skarbowym całości dochodów uzyskanych zarówno w Holandii jak i poza jej granicami (np. w Polsce). Oboje muszą tez posiadać numer sofi (BSN). Naturalnie, że osoba legalnie pracująca w Holandii posiada taki numer, ale jeśli partner fiskalny nie ma BSN to występuje się o jego nadanie. BSN(sofi) numer dla partnera można wyrobić przez nasze biura!(czas oczekiwania 1-4 miesięcy). O wypłacenie pieniędzy „rozłąkowych” można się ubiegać do 5 lat wstecz, nawet jak już wcześniej rozliczyłeś się sam i nawet jeśli już wcześniej rozliczyłes się w innym biurze!

Sprawdź nieodpłatnie ile pieniędzy "rozłąkowych" Ci się należy!

Wystarczy spytać o taką usługę naszych konsultantów! To nic nie kosztuje i do niczego Cię nie zobowiązuje!


Design Vivid Area